•   Środa, 19 czerwca 2024
Zdrowie i uroda

Dlaczego występuje PMS?

Zespół napięcia przedmiesiączkowego dotyczy jak pokazują statystyki około 40% kobiet, najczęściej po 30 toku życia. Mimo, że wiele kobiet traktuje to jak normę to jednak tak naprawdę jest to dalekie od takiej normy i jednocześnie niekomfortowe dla kobiety. Może się pojawić pytanie dlaczego u niektórych kobiet takie zmiany przechodzą spokojnie a u innych powodują napięcia.

Jak wytłumaczyć wahania nastroju w PMS?

Oczywiście jeśli chodzi o te zmiany w dużej mierze uzależnione są one od tego jak wygląda sytuacja z hormonami. To one regulują następujące procesy. Jeśli zmiany maja charakter bolesny może być to związane z tym, że następuje ucisk na narządy miednicowe przez jelita. Jeśli jajniki będą uciskane to produkcja hormonów może być niewłaściwa. Nieprawidłowa produkcja hormonów może powodować różne dolegliwości.

Jak złagodzić objawy ZNP?

Przede wszystkim powinno się zacząć od takich działań, dzięki którym będzie można ocenić z czego wynika brak równowagi w organizmie. Bardzo często jak się okazuje jest to wynik urazy kości ogonowej albo czaszki. Jeśli uda się zdiagnozować problem i jednocześnie podjąć leczenie to większość z tych objawów będzie ustępować. Na pewno ważne, żeby kobieta prowadziła zdrowy tryb życia, ćwiczyła i pamiętała o należytym odżywianiu. Wśród tych działań, które warto będzie podjąć znajduje się między innymi zwiększenie ilości błonnika w diecie. 

Zobacz również