•   Środa, 19 czerwca 2024
Poradnik zakupowy

Jaką damską kurtkę na jesień wybrać?

Poza sezonem letnim pogoda staje się nieprzewidywalna. Jednak nawet w zimnych porach roku chcesz wyglądać modnie i pięknie. Stylowy wygląd będzie świetną inspiracją i motywacją do wspaniałego nastroju na cały dzień. Dawno minęły czasy, kiedy dziewczęta radziły sobie z jedną wersją odzieży wierzchniej na ten sezon. Dziś możemy do woli przebierać w jesiennych kurtkach. 

Różnorodność materiałów i ich cechy

Przede wszystkim warto wiedzieć, jaka jest różnica między materiałami, z których uszyte są jesienne kurtki, która opcja jest lepsza w określonych warunkach pogodowych. Nie będziemy rozwodzić się nad wszystkimi opcjami, ale opiszemy te najbardziej powszechne i praktyczne.

Tkanina płaszczowa. Obdarzony jest takimi właściwościami jak odporność na wilgoć i szczelność. Dzięki skośnemu splotowi nici zatrzymuje krople na powierzchni. Tkanina jest dość gęsta. Może być z izolacją lub bez. Wiatrówki, płaszcze przeciwdeszczowe, kurtki szyte są głównie z tkaniny przeciwdeszczowej. Ze względu na swoje użyteczne właściwości kurtki z tkaniny przeciwdeszczowej są doskonałą opcją na deszczową pogodę. Dla maksymalnego zachowania właściwości materiału zaleca się pranie tkanin w temperaturze nieprzekraczającej 30 ° - 40 ° C bez wybielaczy zawierających chlor. Prasować parą lub delikatnie. W dzisiejszych czasach tkaniny na płaszcze przeciwdeszczowe mogą być z włókien naturalnych, syntetycznych lub sztucznych. Dlatego zalecenia dotyczące pielęgnacji produktów z tkaniny przeciwdeszczowej mogą się różnić w zależności od konkretnego składu.

Polar to tkanina syntetyczna, która służy do szycia ciepłej odzieży. Dość lekki, elastyczny, dobrze oddycha. Izolacja termiczna jest średnia, więc nie nadaje się do zimnej pogody. Dżins to naturalny materiał o splocie diagonalnym, wykonana z bawełny. W czystej postaci tkanina jest raczej szorstka i wytrzymała, dzięki czemu jest dość odporna na zużycie i higroskopijna. Jednak coraz częściej do produkcji odzieży, w tym odzieży wierzchniej, dodaje się do niej nici syntetyczne: elastan lub lycra.

Kurtki

Kurtki jeansowe są teraz bardzo popularne. Jest bardzo uniwersalna i idealna na wczesną, ciepłą jesień. W dżinsach zawsze chodzi o wygodę. Dlatego kurtka dżinsowa z łatwością dopasuje się do każdego wyglądu i stylu. Niezależnie od tego, czy jest to styl biznesowy, wygodny zestaw z sukienką i trampkami na weekend, czy nawet ulubiona jasna sukienka na imprezę. Skóra - w swojej naturalnej postaci materiał ten wykonany jest ze skór różnych zwierząt. Uważa się, że jest dość trwały, niektórzy twierdzą, że nawet trwały. Jesienią odzież wierzchnia wykonana ze skóry jest zawsze na topie. W zależności od grubości materiału i podszewki produkt skórzany nadaje się na każdą, nawet najbardziej kapryśną pogodę. Drap to gęsta, ciężka wełniana tkanina wykonana z przędzy przędzionej maszynowo. Dobrze zachowuje kształt produktu. Ze względu na swoją grubość i warstwowość ma pożyteczną właściwość zatrzymywania ciepła i szczelności.

Zobacz również