•   Środa, 19 czerwca 2024
Poradnik zakupowy

Jak dopasować kolczyki do kształtu naszej twarzy?

 

Kolczyki to element biżuterii, który nie tylko uwielbiamy, ale i wykorzystujemy niemal każdego dnia. Sprawia to, że zajmują ważne miejsce jako element komponowanego przez nas stroju. Jeśli więc chcemy, aby nasza twarz była jeszcze bardziej urokliwa niż zazwyczaj, kolczyki z pewnością okażą się szczególnie interesującym dodatkiem. Ich plusem jest również to, że pasują do wielu okazji. Oczywiście, możliwości kolczyków wcale nie ograniczają się do tego, aby uzupełniać nasz wizerunek. Sięgając po nie możemy też optycznie zmienić nieco nasz wygląd. Jeśli mamy na to ochotę, możemy sprawić, że nasza twarz będzie się wydawała delikatniejsza, choć tak samo dobrze kolczyki są w stanie wyostrzać jej rysy oraz maskować pewne niedoskonałości. Możemy także sprawić, że dzięki kolczykom będziemy bardziej ekspresyjne, a nawet – spokojniejsze niż zwykle. Oczywiście, nie można zapominać o tym, że dobieranie kolczyków nie powinno być dziełem przypadku. Tylko dobrze dopasowane kolczyki będą w stanie wydobyć z naszej urody to, co najlepsze. Na szczęście, sztuka ich wyboru nie jest wcale skomplikowana i każda z nas z łatwością może ją opanować.

twarz

Gdy mamy twarz owalną

Skąd możemy wiedzieć, że nasza twarz jest owalna? Typową cechą takiej twarzy jest czoło, przyjmuje się bowiem, że jego szerokość jest równa tej, jaką mają policzki. Między nimi a podbródkiem twarz owalna się zwęża. Jej rysy są zazwyczaj regularne, wybór kolczyków nie jest więc przesadnie skomplikowany. Niemal każdy ich rodzaj będzie spełniał stawiane przed nim zadania, co jednak nie oznacza, że możemy być nieostrożni. Kolczyki nie powinny być przesadnie długie, w takim przypadku może się bowiem okazać, że pociągłość naszej twarzy stanie się wręcz karykaturalna. Jeśli postawimy na kolczyki przypominające swoim kształtem romby, trójkąty albo kwadraty, z pewnością będą one w stanie nadać twarzy większej niż dotychczas wyrazistości. Dobrze o tym pamiętać mając na podorędziu przynajmniej jedna taką ozdobę. Nie trzeba przy tym bać się form geometrycznych, można mieć bowiem pewność, że będą one sprawować się naprawdę wyjątkowo.

Gdy mamy okrągłą twarz

Twarzą okrągłą nazywamy tą, której szerokość największa jest w policzkach zwężając się tak w kierunku czoła, jak i podbródka. Jej znakiem rozpoznawczym jest jednak również zaokrąglona linia podbródka. Osoby, które mają taką twarz, przeważnie zastanawiają się nad tym, czy możliwe jest jej wydłużenie i pewne wysmuklenie. Okazuje się, że wcale nie jest to trudne zadanie, z pomocą przychodzą bowiem kolczyki wydłużone. Ozdoby tego typu optycznie wyostrzają rysy i wyszczuplają twarz. Jednocześnie przyczyniają się do tego, że jej twarz bardziej niż koło przypomina owal. Szczególnym rodzajem takich kolczyków są kolczyki wiszące charakteryzujące się tym, że mają bardziej rozbudowane wzory. Osoby mające twarz okrągłą powinny pamiętać o tym, że nie wszystkie modne kolczyki są stworzone właśnie z myślą o nich. Niebezpieczne są zwłaszcza te, które mają kształt dysków i kół, może się bowiem okazać, że rysy twarzy zostaną przez nie dodatkowo zaokrąglone.

Gdy mamy twarz trójkątną

Twarz trójkątna jest często nazywana twarzą o kształcie serca i posiada przynajmniej kilka wyróżniających ją cech. Na pierwszy plan wysuwa się to, że zwęża się ona ku podbródkowi. Z kolei jej najszerszą częścią pozostaje czoło. Także kości policzkowe potrafią skupiać na sobie wzrok, bardzo często charakteryzuje je bowiem to, że są mocno zarysowane. Dolna połowa twarzy trójkątnej jest też wyraźnie węższa niż górna. Jeśli zastanawiamy się nad wyborem pasujących do niej kolczyków, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, które z nich zrównoważą nieco jej kształt, a jednocześnie sprawią, że dolna część twarzy zyska na objętości. Tu najlepiej sprawdzają się krótkie kolczyki. Możemy postawić także na modele dłuższe, a tym samym bardziej zwisające, warto jednak stawiać przede wszystkim na te z nich, w przypadku których dolna część jest wyraźnie szersza niż górna. Podłużne, ale wąskie kolczyki sprawią, że twarz zostanie dodatkowo wydłużona. Podkreślone zostanie więc to, co jest często uważane za jej mankament.

Gdy mamy twarz kwadratową

Najbardziej typową cechą twarzy kwadratowej jest szeroka linia żuchwy, oko zwykle przyciąga jednak również szerokie czoło. Sprawia to, że bez względu na to, którą jej część poddamy analizie, szerokość twarzy przez cały czas będzie taka sama. Na uwagę zasługują także dość wydatne kości policzkowe, które często rzucają się w oczy. Nic więc dziwnego, że przed kolczykami stawia się zadanie polegające na złagodzeniu rysów twarzy po to, aby stały się one bardziej opływowe. Najlepiej stawiać więc na te ozdoby, które charakteryzują się łagodniejszym projektem. Idealne będą więc kolczyki mające kształt obręczy, łezek i kul. Tak samo, jak ma to miejsce w przypadku twarzy okrągłej, dobrym wyborem jest każda ozdoba, która sprawia, że nasza twarz wydaje się bardziej pociągła.

 

Zobacz również