•   Środa, 19 czerwca 2024
Poradnik zakupowy

Biedronka i Lidl mają Thermomixa?

Technologia oferuje szereg przenośnych, łatwych w użyciu narzędzi, które mogą pomóc w naszych codziennych zadaniach. Grupa Vorwerk i ich produkt Thermomix to kolejny przykład tego jak technologia ułatwia nam życie. W 2021 roku Thermomix odnotował rekordowy rok sprzedaży w Polsce, a sieci takie jak Lidl czy Biedronka przygotowały swoje autorskie wersje urządzenia miksująco-gotującego. 

Thermomix jest nieodzowną częścią wielu kuchni na całym świecie od 1996 roku. Było to pierwsze urządzenie wykorzystujące inteligentne oprogramowanie i było w stanie poradzić sobie z wszelkimi procesami kuchennymi. Jego cena jednak, uniemożliwiła większości rodzinom uzyskanie dostępu do tak zaawansowanej technologii. Na szczęście, 8 lat później doczekaliśmy się powiększonego przeskoku technologicznego i Thermomix mógł zastąpić szefa kuchni swojemu niespotykanemu intelektowi. W 2014 roku okazało się jednak, że jego cena jest poza cechami dla przeciwnych gospodarstw domowych - od 5-8 tysięcy złotych. Na ratunek tu przychodzi Lidl oraz Biedronka oferujac tańszą alternatywę o połowy niższej cenie rynkowej. Pandemia doprowadziła ludzi do tego, że coraz bardziej starajmy się samodzielnie gotować i idealnym narzędziem aby przygotować potrawy doskonałe w smaku i aromacie jest robot Thermomix!

Lidlomix zniknął z rynku?

Zaskoczeni konsumenci, dla których Monsieur Cuisine Smart od Lidl było wymarzonym prezentem lub zakupem uzupełniającym ich kuchnię, muszą się teraz obejść smakiem. Według doniesień, Lidl wycofał tę markę ze swojej oferty po okresie Świąt Bożego Narodzenia, a ich popularne urządzenie Mixer Smart jest już niedostępne do kupienia. Nastawienie do produktów marki Lidl i ich inwestycji w Lidlomixa Connect pozostaje zatem zagadkowe. Czy to oznacza, że każdy fan marki musi teraz stawić czoła faktowi, że czasami przychodzi szybko i dokonać odpowiednich przygotowań na inną platformę? Przekonamy się wkrótce.

Lidlomix Monsieur Cuisine Smart to nowoczesny i technicznie zaawansowany model od swojego poprzednika, Monsieur Cuisine Connect. Został on opracowany przez markę Silvercrest, która należy do sieci sklepów Lidl. Chociaż po wyczerpaniu zasobów sklepy internetowe są często oznaczane jako niedostępne dla bieżących zamówień, w tym wypadku kwestia wycofania aukcji była postrzegana jako ostateczny krok. Wielu użytkowników może się teraz zastanawiać czy Lidlomix był faktycznie całkowicie wycofany ze sprzedaży? Konsumenci, którzy szukają alternatywy dla drogiego oryginalnego Thermomixa, będą zadowoleni, gdy dowiedzą się o nowej propozycji Lidla. Monsieur Cuisine Smart to bardziej przystępna cenowo wersja niemieckiego robotu kuchennego i zawiera 8-calowy ekran na którym można kontrolować jego 11 różnych funkcji. Co więcej, ma on 1000 W mocy podczas miksowania i 1050 W mocy z ustawieniem temperatury od 37 do 130 stopni Celsjusza. Z 10-stopniowym regulatorem prędkości w połączeniu ze specjalną funkcją turbo.

Biedronka również przygotowała odpowiedź na Thermomixa

Hoffen Chef Express w Biedronce jest alternatywą dla Thermomixa, który jest przeznaczony do różnych zadań kuchennych. Zaawansowana technologicznie maszy ieposiada samodzielną wagę, regulatory czasu i temperatury oraz obrotów. Do zestawu standardowegoobejmuje się: zestaw do gotowania na parze sprzętu, łopatka do mieszania i zebrania resztek potraw, misa motylkowa do ubijania piany i śmietany, delikatny koszyk do gotowania i stalową misę. Oprócz tego można również uzyskać szeroki wybór akcesoriów dodatkowych wraz cennym podarunkiem zakupu. Wszystko to razem daje satysfakcjonujące wrażenie kompleksowej dwukierunkowej odpowiedzi na coraz bardziej wymagające potrzeby elektronicznego przygotowywania potraw. A najlepsze że alternatywa Thermomixa jest w Biedronce w atrakcyjnej cenie.

Zobacz również