•   Środa, 19 czerwca 2024
Poradnik zakupowy

Sama przygotuj świąteczne prezenty!

Wigilia zaskoczyła Cię nieprzygotowaną z kilkoma prezentami, których nie zdążyłaś kupić i których nie będziesz miała już okazji nigdzie zdobyć? A może Twój budżet jest tak napięty, że zwyczajnie nie jesteś w stanie sprostać wyzwaniu, jakim jest przygotowanie każdemu drogiego prezentu? A może czasu masz sporo, nie brakuje Ci pieniędzy, ale po prostu zależy Ci na tym, aby prezent był oryginalny i świadczył o uczuciach, jakie żywisz do obdarowanej w ten sposób osoby? Bez względu na to, który opis sytuacji jest Ci najbliższy, odpowiedź jest jedna i brzmi ona DIY!

Sama idea prezentów przygotowanych własnoręcznie nie jest nowością. Od lat propagują ją przy tym różnego rodzaju magazyny i prasa poradnikowa. Mimo to często wola sprawienia bliskim prezentu od serca idzie w parze z brakiem pomysłu na taki upominek. Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji, nie masz powodów do zmartwień. Podrzucimy Ci przynajmniej kilka pomysłów wartych zrealizowania.

ding

Słoik ze śnieżną kulą

Aby wykonać ten prezent potrzebny będzie Ci przede wszystkim przezroczysty słoik z nakrętką. Przyda się także woda destylowana, mocny klej (najlepiej o właściwościach wodoodpornych), a także gliceryna, jakaś figurka i brokat. Pierwszym krokiem jest sięgnięcie po zakrętkę słoika i przyklejenie do niej wybranej przez nas wcześniej ozdoby. Może być to zarówno renifer, jak i niewielka choinka, warto przy tym pamiętać, że w tym konkretnym przypadku nie ma mowy o dobrych i złych rozwiązaniach. Potem słoik należy napełnić niemal w całości wodą dodając do niej odrobinę gliceryny. Ostatnim etapem jest dodanie brokatu. Może być on zarówno biały, jak i srebrny, jego zadaniem będzie bowiem imitowanie padającego śniegu. Dzięki glicerynie nie opadnie on zbyt szybko na dół. Ostatnim krokiem jest solidne zakręcenie słoika i możemy już cieszyć się z gotowego, oryginalnego prezentu.

Peeling cukrowy z.. pierniczków

Tym razem przyda się nam niewielki słoiczek nierafinowanego oleju kokosowego, 250-300 gramów brązowego cukru, jedna łyżeczka zmielonego imbiru i jedna łyżeczka cynamonu. Instrukcja wykonania tego prezentu jest banalnie prosta, wystarczy bowiem, że zmieszamy ze sobą wszystkie składniki i już możemy cieszyć się z uzyskanego w ten sposób efektu końcowego. Oczywiście, warto pomyśleć też o ozdobieniu samego słoika tak, aby przypominał on o wszechogarniającym nas świątecznym nastroju.

Pyszności zamknięte w słoiku.

Jeśli mamy swój ulubiony przepis na ciasteczka, również on może zostać zamieniony w niebanalny prezent. Przyda nam się również słoik oraz elementy ozdobne, które sprawią, że będzie on wyglądał bardzo świątecznie. Jeśli nie chcemy przygotowywać ciasteczek, przygotujmy jedynie same suche produkty niezbędne do ich wykonania. Osoba obdarowana w ten sposób sama będzie musiała udać się do kuchni i postępując według naszej instrukcji zabawić się w cukiernika. Ponieważ jednak nie będzie musiała martwic się ani o przepis, ani o niezbędne składniki, zabawa ta z pewnością przypadnie jej do gustu.

 

Zobacz również